Léčivá rostlina tisíce tváří: takto pomáhá Aloe vera
Aloe vera je polotropická rostlina. Původně pochází ze suchých klimatických oblastí jižní Afriky, ale v současnosti se pěstuje i na pobře...
Samotná Aloe Vera je rostlina, která roste hlavně v tropických oblastech a těší se široké škále uplatnění. Tyto hrubé, masité listy používali již staří Egypťané a Číňané pro ošetřování spálené pokožky, při různých jiných poraněních a při horečce.
Tato rostlina se uplatňuje v mnoha produktech pro její mnohé dobré vlastnosti, ale pravděpodobně nejlepší způsob použití, který má nejvíce pozitivních efektů na zdraví, je její použití pro výrobu nápojů. Konzumace nápojů s Aloe Vera má vážný vliv nejen na náš zevnějšek, ale i pro náš organismus. Podívejme se, o co se vlastně jedná!
Aloe Vera, a tak i nápoje, které se z ní vyrábějí, obsahují enzymy, z nichž enzym s názvem bradikináza je zodpovědný za potlačování zánětlivých procesů při venkovním použití. Další enzym, který se v ní nachází, napomáhá při odbourávání cukrů a tuků, proto Aloe Vera může být přirozeným řešením i pro ty, které chtějí zhubnout. K jejímu působení proti horečce přispívají ještě i hormony, které se v ní nacházejí, jejichž úkolem je také zmírnění zánětlivých procesů.
Ovšem, kouzelná moc Aloe Vera se neskrývá pouze v tom, ale i ve velkém množství vitaminů a minerálních látek, které se v ní nacházejí, které hrají významnou roli v mechanismu fungování několika orgánů našeho těla. Je bohatým zdrojem těchto minerálů a vitamínů:
Nápoj z Aloe Vera může být lékem na mnohé nemoci související s trávením, mimo jiné díky laxativním látkám, které se v ní nacházejí, může pomoci při usnadnění trávení, zlepšení peristaltiky střev, při zácpě a při rychlejším odstraňování toxických látek z těla. Dokáže také vyčistit trávicí soustavu, což je důležité při léčení syndromu dráždivého střeva, a prostřednictvím stimulace žlučníku může urychlit odbourávání tuků.
V rámci jednoho výzkumu v Indii použili Aloe Vera i při léčení peptického vředu žaludku, která účinně zapůsobila i jako antibakteriální činidlo proti bakteriím H. pylori, zodpovědných za vznik této nemoci. Samozřejmě, v této oblasti by bylo třeba uskutečnit několik výzkumů, proto tyto výsledky nemůžeme brát za bernou minci, ale jako doplňková terapie může být užitečná i v takovém případě.
Při průzkumu, do kterého bylo zapojeno kolem 5000 lidí, pacientů, kteří trpěli alespoň pět let bolestmi v hrudníku, po užívání Ale Vera docházelo nejen k ústupu bolestí, ale také k poklesu hladiny cholesterolu a u cukrovkářů i k poklesu hladiny cukru v krvi.
V rámci další studie pacienti po užívání Aloe Vera během 12 týdnů dosáhli pokles hladiny cholesterolu o 15%. Ale nápoj z Aloe Vera může být účinný byť při předcházení vápenatění cév tím, že brání ukládání tuků na stěnách cév, čímž brání vzniku plaků a tím i samotného procesu kalcifikace cév.
Aloe Vera kromě toho má i vazodilatační účinky, díky kterým dokáže snížit krevní tlak.
Aloe Vera dokáže odstranit toxické látky, které se v těle nacházejí. Játra jsou zodpovědná hlavně za odstranění toxických látek, při studiích souvisejících s Aloe Vera bylo prokázáno její ochranné působení na játra, což tím pádem přispívá k hladkému průběhu detoxikačních procesů. Draslík, který se v Aloe Vera nachází, pomáhá stimulovat játra a ledviny, které jsou nejdůležitějším faktorem při procesech detoxikace.
Pokud byste se i Vy chtěli dostat k nápoji z Aloe Vera v přirozené formě, pak nápoj Aloe Verum Classicum aloe vera může být jako vysoce kvalitní tou dokonalou volbou! Přispějte ke svému zdraví i Vy pomocí pozitivních účinků Aloe Vera!
Zdroj:
http://www.naturallivingideas.com/aloe-vera-juice-benefits
https://www.healthline.com/health/digestive-health/aloe-vera-juice-for-ibs#overview1
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3872617
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1742-1241.2006.00980.x/full
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4452276
https://www.evergreenbeauty.edu/blog/why-is-aloe-vera-so-good-for-skin-care
https://www.globalhealingcenter.com/natural-health/benefits-of-aloe-vera-juice
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4488101
http://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/000331978503600801