Doprava:
Konečná částka:
(Dohromady výrobek/výrobků v košíku)
Pokračovat v nákupu Objednávka

Kromě si naši zákazníci objednali:

Péče o pokožku zevnitř? Jezme superpotraviny!

Péče o pokožku zevnitř? Jezme superpotraviny!

Superpotravinami nazýváme takovou zeleninu, ovoce, houby a řasy, které obsahují výjimečně velké množství složek chránících zdraví: vitaminy, minerální látky, antioxidanty, vlákninu a jiné přírodní živiny, které udrží, v případě potřeby obnoví správné fungování lidského organismu. Ale které superpotraviny si máme vybrat, pokud se jedná o pěstování pokožky?

Zvláštností superpotravin je, že obsahují všechny látky, které náš organismus potřebuje. Jsou vlastně jedním druhem přírodní medicíny a ve srovnání s tradičními léky mají navíc i kulinářskou hodnotu. Tím, že obnoví správné fungování našeho těla, přispívají některé superpotraviny po konzumaci ke zdraví pokožky. Podívejme se, která to jsou ty super jídla, která nejlépe ošetří pokožku.

Bobule krásy proti stárnutí

Jednou z nejčastěji konzumovaných superpotravin jsou chutné acai bobule podobné borůvkám. Jejich výjimečnost spočívá v tom, že nejsou jen zásobárnou "běžných" vitaminů, minerálních látek, enzymů a dalších prospěšných složek: obsahují i takové zdraví chránící látky, které nemá žádné jiné ovoce. Patří mezi nejlepší rostlinné antioxidanty, posilují imunitní systém, ochraňují srdce, léčí záněty, účinně detoxikují, navážou rakovinotvorné volné radikály. Díky kombinaci antioxidantů, aminokyselin a mastných kyselin účinně zabraňují tvorbě vrásek, pokožku omlazují, zpevňují a detoxikují, ošetřují nehty a zabraňují lámavosti vlasů.

Čokoládové kiwi

Pro velké množství flavonoidů se zařadila mezi nejoblíbenější superpotraviny minimálně 70% čokoláda, která má vynikající antioxidační účinky, chrání pokožku před záněty, zpomaluje stárnutí buněk pokožky. Její účinné látky nám dokonce mohou být nápomocny při odstraňování pomerančové kůže a vrásek. Pokud chceme svoji pokožku hýčkat ještě více, namáčejme si do rozpuštěné čokolády kousky kiwi. Kiwi je totiž bohaté na vitamin C a lutein, které hrají důležitou roli při zachování zdraví pokožky.

Vyhledat článek: